National Security Agency


#1 2011-04-05 19:08:20

John Casey

Porucznik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 48
Punktów :   

M85

Parker Hale M85 to karabin snajperski kalibru .308 używany przez brytyjskie służby specjalne (Wywiad MI5 i MI6) oraz wywiad izraelski (Mosad). Zaprojektowny w Wielkiej Brytanii w roku 1986. W latach 80-tych brał udział w konkursie na standardowy karabin snajperski dla armii brytyjskiej, ale przegrał go (nie bez kontrowersji) z karabinem Accuracy International L96A1. Parker Hale sprzedał licencję firmie Gibbs Rifle Company w 1990 roku.

M85 jest bardzo celnym karabinem. Daje 100% prawdopodobieństwo trafienia pierwszym strzałem w sylwetkę człowieka z odległości do 600 m. Zasięg tej broni wynosi 900m (85% skuteczności). Działanie zamka jest takie samo jak historycznego już Mausera 1898, karabinu wypróbowanego i solidnego. Prawie dwukilogramowa lufa M85 wykonana jest ze stali chromowo-molibdenowej metodą kucia na zimno, wytrzymuje 5000 strzałów i ma nagwintowany koniec, na który można wkręcić tłumik płomienia lub dźwięku. Magazynek z 10 nabojami kalibru 7.62x51 NATO. Standardową lunetą jest 6x42mm Schmidt & Bender. Do karabinu dołączony jest łatwo odłączalny dwójnóg. Jest to jeden z najlepszych karabinów snajperskich na świecie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bibliolodzy.pun.pl www.wsbadministracja.pun.pl www.dbzpbf.pun.pl www.isha-koppikar.pun.pl www.princeofpersia.pun.pl